Zaznacz stronę

Jardins  D’écrivains


Ajar

Informacje o marce…

Ajar, to woda perfumowana dla Pań i Panów. Powstał poprzez połączenie niesamowitej, zapachowej przygody z podwójną pasją: do ogrodów i literatury.

Romain Gary dokonał sprytnego podstępu literackiego, tworząc Emile’a Ajar. Anonimowość była dla niego szansą na odkrycie siebie na nowo i stanie się różnorodnym. Jardins D’Écrivains czerpie inspirację właśnie z takich źródeł literackich i interpretuje je w tych perfumach. Ajar to zapach przypominający kameleona, który mówi o wcieleniu. Ciemno-orientalne kadzidło miesza się z olśniewającą orchideą. Związek tak ambiwalentny i złożony, jak sama natura ludzka. To rodzaj gry światła i cienia obecnej w każdym z nas.

 

UWAGA:

Jeśli lubisz layering (łączyć zapachy), proponujemy: Ajar & L’eau de Leopardi.

 

Rodzina zapachowa: kwiatowa, drzewna

Nuty głowy: bergamotka, gruszka
Nuty serca: jaśmin, orchidea
Nuty bazy: drewno sandałowe, kadzidło, mech dębowy

Kreator: Anaïs Biguine (2017r.)

 

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

Romain Gary dokonał literackiego podstępu, tworząc Emile Ajar. Anonimowość staje się dla niego sposobem, szansą na odnalezienie siebie na nowo i stanie się różnorodnym. Niczym kameleon, perfumy Ajar to historia wcielenia. Ciemność kadzidła miesza się z olśniewającą orchideą. Ambiwalencja wyrażająca paradoks osobowości. Rodzaj gry światła i cienia obecnej w każdym człowieku.

Anaïs Biguine

Twórca

Zapach inspirowany twórczością jednego z najpopularniejszych i najbardziej płodnych pisarzy francuskich, Romaina Gary’ego (właśc. Roman Kacew – ros. Роман Кацев, ur. w polskim Wilnie). Był autorem ponad trzydziestu powieści, esejów i wspomnień, z których część napisał pod pseudonimem Émile’a Ajar, co było literackim podstępem i sprawiło, że jako jedyny autor, zdobył prestiżową francuską nagrodę literacką (Nagrodę Goncourta) pod dwoma różnymi nazwiskami. Był najbardziej czarującym literackim oszustem, który poślubił kultową aktorkę. Jako francuski dyplomata, powieściopisarz, reżyser filmowy i lotnik z czasów II wojny światowej (1914–1980), anonimowość była dla niego szansą na odkrycie siebie na nowo i stanie się różnorodnym. Ale ostatecznie wydaje się, że jego fikcje go zniszczyły – popadł w depresję i popełnił samobójstwo. Formuła perfum stylizowana jest na dyskretny paryski szyk z połowy XX wieku. Ajar, to zapach przypominający sprytnego kameleona – mówi o wcieleniu. Ciemno-orientalne i chłodne kadzidło spotyka się z olśniewającą orchideą Katleja. Związek tak ambiwalentny i złożony jak sama natura ludzka. Światło i cień obecne w każdym z nas.To zapach androgeniczny i podobnie jak autor, który może ukrywać się za pseudonimami, te perfumy mają wiele tożsamości: drzewną, kwiatową, owocową i cytrusową, wszystkie obecne, ale jednocześnie skrywające się za sobą.

„Istnieją trzy rodzaje ludzi: ci, którzy myślą; ci, którzy myślą, że myślą; oraz ci, którzy woleliby umrzeć, niż pomyśleć”. Thomas Edison.

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta