Zaznacz stronę

Jardins  D’écrivains


Marlowe

Informacje o marce…

Marlowe, to woda perfumowana dla Pań i Panów.

Christopher Marlowe to genialny zły chłopiec teatru elżbietańskiego. Przystojny i dobroduszny, alkoholik, gej, okultysta i szpieg. Był rywalem, ale i przyjacielem swojego rodaka Szekspira. Marlowe prowadził burzliwe i artystyczne życie. Interesowała go samozniszczenie ludzkiego ducha, co czyni z niego współczesego dramaturga.Dzięki Marlowe’owi Jardins D’Écrivains interpretuje erudycję ruchu barokowego poprzez intensywną egzaltację. Marlowe, to gęsty, mocny, zwierzęcy i teatralny zapach. Od pierwszych nut trujący nektar tuberozy miesza się z bogactwem osmantusa. Staromodne serce z suszonych kwiatów przywołuje na myśl tragiczną poezję, a baza ujawnia nuty szypru i pudrowanej skóry.

 

UWAGA:

Jeśli lubisz layering (łączyć zapachy), proponujemy: Marlowe & L’eau de Tagore.

 

Rodzina zapachowa: szyprowa, drzewna, skórzana

Nuty głowy: tuberoza, osmantus, żywica elemi
Nuty serca: mirra, suszone kwiaty
Nuty bazy: kaszmeran, drewno cedrowe, jawajski wetiwer, mech dębowy, labdanum, tonkijskie piżmo, skóra

Kreator: Anaïs Biguine (2015r.)

 

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

Christopher Marlowe to genialny, zły chłopiec teatru elżbietańskiego. Przystojny artysta, alkoholik, gej, okultysta i szpieg. Zapach ten jest gęsty, mocny, zwierzęcy i teatralny.W pierwszych nutach znajduje się trujący nektar tuberozy, zmieszany z bogactwem osmantusa. Staromodne serce z suszonych kwiatów przywołuje na myśl tragiczną poezję. Baza ujawnia nuty szypru i pudrowanej skóry.

Anaïs Biguine

Twórca

Teatralny, gęsty i mocny Marlowe to zapach inspirowany twórczością dramaturga Christophera Marlowe’a – złego chłopca teatru elżbietańskiego. Przystojny i dobroduszny Marlowe wiódł życie tak ciekawe, jak jego sztuki teatralne – był ponoć szpiegiem, ateistą i badaczem okultyzmu. Wchodził w związki z wpływowymi ludźmi. Został zamordowany przez tajemniczego zabójcę.  Istnieje szalona teoria, że sfingował swoją śmierć, aby dalej pisać jako… William Szekspir.

Podobnie, jak Marlowe, perfumy nazwane jego imieniem, są dramatyczne, artystyczne, iście dekadenckie i dość barokowe.Składniki przenikają się dając niezwykłe wrażenie – kwiaty przechodzą w skórę, owoce mieszają się ze słodką mirrą, a całość otulona jest mchem dębowym.

„Piekło jest stanem umysłu” – C.S. Lewis.

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta