Zaznacz stronę

Jardins  D’écrivains


George

Informacje o marce…

George, to woda perfumowana dla Pań i Panów. Powstał poprzez połączenie niesamowitej, zapachowej przygody z podwójną pasją: do ogrodów i literatury.

Najnowsze wydanie tej linii jest w skórzanym etui.

George, to pierwszy zapach marki Jardins D’écrivains. To studium dualności, inspirowane wyjątkowym życiem George Sand – najbardziej nowoczesnej kobiety w czasach romantyzmu, zmuszonej do ukrywania swojej tożsamości i pisania jako mężczyzna, aby móc publikować.

Ten intensywny, ciepły, zmysłowy i drzewny zapach, to mariaż ponadczasowych nut głowy i fascynujących nut serca, gdzie szyprowe nuty bazy są zapowiedzią olśniewającego temperamentu, łączącego kobiecość heliotropu z męskością neroli, kawy i tytoniu w niezwykle fascynującym ujęciu.

George, łączy w sobie niepowtarzalność, romantyzm i nowoczesność, elegancję i złożoność…

 

UWAGA:

Jeśli lubisz layering (łączyć zapachy), proponujemy: George & L’eau de Tagore.

 

Rodzina zapachowa: aromatyczna, tytoniowa

Nuty głowy: neroli, bergamotka
Nuty serca: heliotrop, kawa, tytoń
Nuty bazy: białe piżmo, balsam peruwiański, mirra

Kreator: Anaïs Biguine (2012r.)

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

George Sand była najbardziej nowoczesną kobietą w czasach romantyzmu. George, to pierwszy zapach marki Jardins D’écrivains, który inspirowany jest wyjątkowym życiem tej kobiety. To intensywnie pachnący autograf, który zapowiada małżeństwo ponadczasowych nut głowy i fascynujących nut serca, gdzie cyprysowe nuty bazy są zapowiedzią olśniewającego temperamentu. George, łączy w sobie niepowtarzalność, romantyzm i nowoczesność, elegancję i złożoność…
Anaïs Biguine

Twórca

Nazwa perfum nawiązuje do francuskiej pisarki George Sand (1804-1876). Ta wyjątkowo nowoczesna kobieta (George to pseudonim, pod którym się ukrywała, by móc publikować swoje dzieła) fascynowała się „metafizyką pozorów” i kwestionowała konwencje płciowe. George nosiła w miejscach publicznych męskie ubrania, paliła tytoń (wzbudzało to wówczas skandal w przypadku kobiety) oraz odważyła się pisać i wyrażać siebie w dziedzinach zwykle zarezerwowanych dla mężczyzn.

Zapach odzwierciedla życie tej niezwykłej kobiety, jest mocną, fantazyjną mieszanką „męskiego” neroli, absolutu marokańskiego tytoniu, kawy i mocnej żywicy – istny klub dżentelmenów!

Zamknij oczy i wyobraź sobie zapach spalonych liści tytoniu z cygara George’a i kawę, którą pije w nocy, tworząc swoje kolejne dzieło…

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta