Zaznacz stronę

Jardins  D’écrivains


Junky

Informacje o marce…

Junky, to woda perfumowana dla Pań i Panów.

William Burroughs był najbardziej awangardowym, członkiem Beat Generation. W młodości oddawał się duchowym i filozoficznym poszukiwaniom, uciekał od rzeczywistości rozkoszując się ekstremalnymi doświadczeniami. Jego pierwsza powieść „Junky” opisuje twardą rzeczywistość uzależnienia, surowe realia i ekstremalne doznania.

Jardins D’écrivains interpretuje Junky w duchu wyjątkowego i enigmatycznego zapachu. Obrazuje uzależnienie… węchowe poprzez ścieżkę: wdychanie – relaks – podróżowanie – przebudzenie.

Perfumy Junky, to formuła złożona z trzech etapów:

  • Pobudzenie zmysłów zapewnia świeżość konopi indyjskich, która dominuje w pierwszych nutach.
  • Ciemne serce, pełne kremowych kwiatów – gardenia, irys i fiołek.
  • Wszystko miesza się z bazą obfitującą w suche nuty drzewne – kaszmir i cedr – subtelnie spotęgowane żywiczną „słodką mirrą” (opoponaks), kadzidłem oraz wetiwerem z Javy.

 

UWAGA:

Jeśli lubisz layering (łączyć zapachy), proponujemy: Junky & L’eau de Kakuzo.

 

Rodzina zapachowa: orientalna, drzewna

Nuty głowy: konopie indyjskie, drewno różane, galbanum
Nuty serca: irys, fiołek, gardenia
Nuty bazy: kaszmeran, drewno cedrowe, jawajski vetiver, oponaks „słodka mirra”, kadzidło frankońskie (olibanum), olej Cade (z drewna jałowca), mech dębowy

Kreator: Anaïs Biguine (2014r.)

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

Williama Burroughsa uważa się za najodważniejszego z autorów „Pokolenie Beat”. W „Junky” opisuje swoje ekstremalne doświadczenia.

Perfumy o tej samej nazwie pobudzają zmysły i inspirują uzależniającym zapachem. Zapach ma moc budzenia zmysłów i jest precyzyjnym mechanizmem działającym poprzez  świeżość konopi i szlachetne drewna.

Anaïs Biguine

Twórca

William Burroughs był najbardziej awangardowym, zuchwałym i eksperymentującym członkiem Beat Generation, nonkomformistycznego ruchu literacko-kulturowego lat 50-tych w USA. To on poszedł najdalej w kierunku rozwoju złożoności powieści. W młodości uciekał od rzeczywistości czytając Oscara Wilde’a, by później prowadzić życie cyganerii i rozkoszując się ekstremalnymi doświadczeniami. Jego pierwsza powieść „Junky” opisuje twardą rzeczywistość uzależnienia, surowe realia i ekstremalne doznania.

Jardins D’écrivains interpretuje Junky w duchu wyjątkowego i enigmatycznego zapachu. Obrazuje uzależnienie… węchowe, bowiem perfumy mają niezaprzeczalnie moc wpływania na zachowanie człowieka. Odkrywają jego naturę przed nim samym oraz opowiadają o nim innym. To zapach złożony, niezwykły i osobliwy.

Pobudzenie zmysłów zapewnia świeżość konopi indyjskich, która dominuje w pierwszych nutach. Ciemne serce, pełne kremowych kwiatów – gardenia, irys i fiołek – miesza się z bazą obfitującą w suche nuty drzewne – kaszmir i cedr – subtelnie spotęgowane żywiczną „słodką mirrą” (opoponaks), kadzidłem oraz wetiwerem z Javy.

Junky jest odurzający i bezwstydnie inny.

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta