Zaznacz stronę

Jardins  D’écrivains


Junky

Informacje o marce…

Junky, to drzewna woda perfumowana dla Pań i Panów.

William Burroughs był najbardziej awangardowym, zuchwałym i eksperymentującym członkiem Beat Generation, nonkomformistycznego ruchu literacko-kulturowego lat 50-tych w USA. To on poszedł najdalej w kierunku rozwoju złożoności powieści. W młodości uciekał od rzeczywistości czytając Oscara Wilde’a, by później prowadzić życie cyganerii i rozkoszując się ekstremalnymi doświadczeniami. Jego pierwsza powieść „Junky” opisuje twardą rzeczywistość uzależnienia, surowe realia i ekstremalne doznania.

Jardins D’écrivains interpretuje Junky w duchu wyjątkowego i enigmatycznego zapachu. Świeżość konopi indyjskich dominuje w pierwszych nutach. Ciemne serce, pełne kremowych kwiatów – gardenia, irys i fiołek – miesza się z bazą obfitującą w suche nuty drzewne – kaszmir, cedr i Cade – subtelnie spotęgowane żywiczną mirrą oraz vetiverem z Javy.

 

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Nuta głowy: konopie indyjskie, drewno różane, galbanum
Nuta serca: irys, fiołek, gardenia
Nuta bazy: kaszmeran, drewno cedrowe, jawajski vetiver, słodka mirra, kadzidło frankońskie (olibanum), olej Cade (z drewna jałowca), mech dębowy

Kreator: Anaïs Biguine (2014r.)

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

Junky, to świeżość konopi indyjskich dominujących w pierwszych nutach. Ciemne serce, pełne kremowych kwiatów – gardenia, irys i fiołek – miesza się z bazą obfitującą w suche nuty drzewne – kaszmir, cedr i Cade – subtelnie spotęgowane żywiczną mirrą oraz vetiverem z Javy.

Anaïs Biguine

Twórca

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta