Zaznacz stronę

Les Cocottes de Paris


Cora Pearl

Informacje o marce…

Cora Pearl, to woda perfumowana dla Pań.

Nic nie jest zbyt dobre dla tej wyjątkowej, ekstrawaganckiej damy dworu i jej wspaniałego gustu.

Woda perfumowana Cora Pearl przywołuje na myśl urok ciepłokrwistej amazonki, która pozostawia na swojej drodze szyprowe nuty. Jej kobiecość wyrażona balsamicznymi kwiatami charakteryzuje siłę uwodzenia.

„Nigdy nikogo nie zdradziłam, bo nigdy z nikim nie byłam. Moja niezależność była moją fortuną: nie znam innego szczęścia.” – Cora Pearl, cytat z jej Pamiętników, 1886.

 

 

Rodzina zapachowa: szyprowa, kwiatowa

Nuty głowy: kardamon, bergamotka
Nuty serca: fiołek, jaśmin, balsam Gurjum
Nuty bazy: bursztyn, mech dębowy, wetiwer

Kreator: Anaïs Biguine (2022r.)

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

Los tej Angielki, która przybyła do Paryża, aby dokonać ambitnego awansu, okaże się wspaniały. W szczytowym okresie nic nie jest zbyt dobre dla tej wysublimowanej i ekstrawaganckiej damy dworu o wykwintnym smaku. Cora Pearl kąpie się w luksusach arystokracji i w swojej wannie z szampanem. Cały Paryż opowiada o jej eskapadach i fantazjach.

 „Zuchwały i śmiały” los Cora Pearl zainspirował te perfumy.”

Anaïs Biguine

Twórca

Inspiracją dla tych perfum była angielka, Cora Pearl, a właściwie Emma Elizabeth Crouch, która przyjechała do Paryża w poszukiwaniu przygód i wystawnego życia.

Luksus i ekstrawagancja wypełniały jej życie. Była wystawna, wyjątkowa, dekadencka i „ładna”.

Żyła w Paryżu, jako kurtyzana, w drugiej połowie XIX wieku i stała się jedną z największych gwiazd tego okresu, przynajmniej wśród zamożnych mężczyzn sukcesu,

Wśród jej kochanków byli książęta i książęta – otrzymała na przykład od księcia Orańskiego naszyjnik z czarnych pereł, z którym często była fotografowana. Była seksowna, miała wąską talię, piękny biust i spontaniczny charakter. Legenda głosi, że gdy gość na przyjęciu przypadkowo stłukł kosztowną zastawę, Cora zniszczyła resztę kompletu, aby ta osoba nie poczuła się głupio. Cora Pearl była nieokiełznana i dzika. Podczas gdy Cora Pearl kąpała się w wannie pełnej szampana, cały Paryż opowiadał o jej eskapadach i fantazjach.

Bergamotka i kardamon na początku oferują drzewne nuty cytrusowe. Serce, podobnie jak u Cory Pearl, jest ciekawe i przepełnione bogatym, skórzastym fiołkiem. Baza jest wytrawna i nieco gorzka za sprawą wetiweru.

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta

Fragrantica

Użytkownicy z całego świata