Zaznacz stronę

Les Cocottes de Paris


La Dame Aux Camélias

Informacje o marce…

La Dame Aux Camélias, to woda perfumowana dla Pań.

Perfumy La Dame Aux Camélias to hołd dla niezapomnianej Marie Duplessis, która zainspirowała nie tylko powieść Aleksandra Dumasa, ale także operę La Traviata. Jej krótkie, ale intensywne życie pełne było romansów z prominentnymi mężczyznami, a jej niezwykła inteligencja i erudycja przyciągały najlepszych pisarzy, artystów i polityków tamtych czasów.

W tych perfumach spotykają się delikatne, pudrowo-fiołkowe nuty kwiatowe, które wspaniale równoważą się z ambrą, grejpfrutem i bergamotką. To połączenie róży, miodu oraz cytrusowych i piżmowych akcentów tworzy zmysłową i charakterystyczną kompozycję zapachową.

Odkryj ducha Damy Kameliowej i podążaj śladem niezapomnianej Marie Duplessis.

 

 

Rodzina zapachowa: pudrowa, kwiatowa

Nuty głowy: drewno różane, bergamotka, fiołek
Nuty serca: róża, grejpfrut, miód
Nuty bazy: piżmo, szara ambra

Kreator: Anaïs Biguine (2022r.)

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

Ogłaszając swoją dostępność poprzez język kamelii, którą nosi na dekolcie, ta kokota uwodziła m.in. muzyków i pisarzy. Jej olśniewający los, uwieczniany był przez literaturę.

Pozostaje w pamięci jedną z najpiękniejszych kobiet Paryża.

„Mam szczególną czułość wobec tragicznego losu tej normańskiej dziewczyny”.

Anaïs Biguine

Twórca

Perfumy La Dame Aux Camélias zainspirowane zostały powieścią Aleksandra Dumasa i późniejszą operą La Traviata.

Marie Duplessis była francuską kurtyzaną i kochanką wielu prominentnych i bogatych mężczyzn. Była inspiracją dla Marguerite Gautier, głównej bohaterki powieści La Dame aux Camélias z 1848 roku autorstwa Aleksandra Dumasa (syna), który był również jednym z jej kochanków. W swoim krótkim życiu (zmarła w wieku 23 lat) zyskała opinię dyskretnej, inteligentnej i dowcipnej kochanki. Była także bardzo poszukiwaną i lubianą organizatorką spotkań ważnych polityków, pisarzy i artystów, bowiem słynęła z wyjątkowej erudycji. Mówi się, że wśród jej kochanków był kompozytor Franz Liszt. Była bardzo dyskretna, po zakończeniu związków z ważnymi i szanowanymi mężczyznami pozostawała w ich łasce, co gwarantowało jej życie w luksusie.

Te perfumy, to delikatna, pudrowo-fiołkowa dyfuzja tych kwiatowych perfum. Dzięki ambrze, grejpfrutowi i bergamotce, mocna natura została umiejętnie zrównoważona, aby zaoferować różę i słodki miód oraz piżmowe i cytrusowe tony.

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta

Fragrantica

Użytkownicy z całego świata