Zaznacz stronę

Jardins  D’écrivains


Gigi

Informacje o marce…

Gigi, to woda perfumowana (raczej) dla Pań.

Jardins D’Écrivains wyobraził sobie alegoryczną kompozycję, iście melodyjny motyw młodzieńczych nut wypełnionych owocami i białymi kwiatami.

Gigi, to słynna bohaterka Colette, wraz z którą przeniesiesz się do Paryża 1900 roku. Jest ona młoda, piękna i psotna, uwodzi swoją beztroską. Taka też jest woda perfumowana o tej samej nazwie.

Gigi, to wyraz olfaktorycznego rozmachu. To zapach promiennych kobiet.

„Najistotniejszy ze zbędnych rzeczy” – tak można by nazwać ten zapach, który jest jak najważniejszy dodatek – niby nie jest konieczny, ale dodaje absolutnie niezbędnego piękna i wyjątkowości.

 

UWAGA:

Jeśli lubisz layering (łączyć zapachy), proponujemy: Gigi & L’eau de Marceline

 

 

Rodzina zapachowa: kwiatowa, piżmowa

Nuty głowy: skoszona trawa, kwiat pomarańczy, neroli
Nuty serca: tuberoza, jaśmin, czarna porzeczka
Nuty bazy: drewno sandałowe, białe piżmo

Kreator: Anaïs Biguine (2013r.)

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

GIGI, słynna bohaterka Colette, zaprasza nas do Paryża 1900 roku. Młoda piękna, psotna, uwodzi prostotą i beztroską.

Aby to uczcić, Jardins D’Écrivains stworzył motyw jasnych białych kwiatów i owoców.

«najniezbędniejszy ze zbędnych rzeczy»

Anaïs Biguine

Twórca

Gigi jest zapachem wypełnionym po brzegi białymi kwiatami, ale nie w sposób duszący, czy przytłaczający – jest świeży za sprawą owoców, ultra kobiecy i intrygujący.

To zapach stworzony, aby uczcić całą radość słynnej bohaterki Collette „GIGI” – pięknej, beztroskiej, psotnej i intrygującej, uwodzącej swoją prostotą i szczerością.

Perfumy nawiązują do epoki, kiedy rozwinął się tzw. „sekretny język wachlarza”, którym ówczesne damy mogły kokietować i uwodzić innych mężczyzn na oczach nieświadomego małżonka. Odpowiednie ustawienie wachlarza wyrażało zamiary, uczucia i stan ducha. Przy pomocy wachlarza można było powiedzieć „kocham cię”, „jestem zaręczona, nie bądź uparty”, albo „jestem zazdrosna”. Także w czasie Rewolucji Francuskiej pewne wiadomości polityczne przekazywano sobie za pomocą wachlarzowego kodu.

Ten zapach, mogłaby nosić słynna Gigi, która wybrała drogę miłości, zamiast zostać profesjonalną kurtyzaną.

Tak samo perfumy są znacznie bardziej złożone i wyrafinowane, niż wydaje się to po pierwszym powąchaniu. W perfumach tych znajdziesz cały bukiet białych nut kwiatowych: neroli, kwiatu pomarańczy, jaśminu i miękkiego, delikatnego drewna. Ten zapach przeniesie Cię w inny czas i przestrzeń.

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta