Zaznacz stronę

Jardins  D’écrivains


Peau d’âne

Informacje o marce…

Peau d’âne, to woda perfumowana dla Pań i Panów. Powstała poprzez połączenie niesamowitej, zapachowej przygody z podwójną pasją: do ogrodów i literatury.

Magiczne perfumy Charlesa Perraulta, o chromowanym kolorze czasu, oprószone mąką. Pod delikatną zwierzęcą skórą, kryje się fosforyzujące serce. Elementy nadprzyrodzone emanują rodzajem anachronicznej i czarującej opowieści. Ta kompozycja została zainspirowana klasyczną baśnią francuskiego pisarza Charlesa Perraulta i jej adaptacją filmową z lat 70 (reż. Jacques Demy). Bajkowy zapach, którego ucieleśnieniem jest Catherine Deneuve, odzwierciedla surrealistycznie magiczną historię pięknej księżniczki zmuszonej do ucieczki z zamku w oślej skórze.

 

UWAGA:

Jeśli lubisz layering (łączyć zapachy), proponujemy: Peau d’âne & Louÿs.

 

Rodzina zapachowa: pudrowa, skórzana, drzewna, piżmowa

Nuty głowy: limonka, irys, terpentyna
Nuty serca: nasiona marchwi, labdanum, mąka
Nuty bazy: zamsz, drewno cedrowe, paczula

Kreator: Anaïs Biguine (2022r.)

 

 

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

„Pomiędzy Charlesem Perraultem a Jacques’em Demym rozgrywa się magiczna interpretacja. Pomiędzy blaskiem ozdób a obskurnym urokiem wślizguje się inspiracja perfumami, które szczególnie mnie urzekają”.

Anaïs Biguine

Twórca

Inspiracja literacka: Charles Perrault 1628 – 1703.

Czy można wyrazić nastrój i emocje płynące ze starej francuskiej baśni i przekształcić je w płynną poezję? W rękach mistrza perfumiarstwa, takiego jak Anaïs Biguine jest to możliwe. Kreatorka stworzyła surrealistyczne i alchemiczne perfumy, które jak stare zdjęcie w kolorze sepii oddaje upływ czasu, pokryty kurzem i wyblakłą tajemnicą. Ukryte pod zapachem delikatnej zwierzęcej skóry, płonie magiczne i nadprzyrodzone, fosforyzujące serce. Charles Perrault napisał moralizatorską baśń dla dorosłych „Ośla Skórka” o cnocie, która ostatecznie zwyciężyła nad cierpieniem.

W Peau d’âne „widzimy” kolejną interpretację bajki, jednak nie w słowach, ale jako harmonijne nuty i akordy spotkane w perfumeryjnej niszy. Na początku znajdziesz orzeźwiającą limonkę z irysem, dalej kojące nasiona marchwi czy zapach mąki (!). Nuty zapachowe w postaci zamszu pojawiają się dopiero na końcu kompozycji, dopełniają ją i trwają. Skórzane, beżowo-szare etui flakonu perfum, nawiązuje do palety odcieni oślej skóry.

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta