Zaznacz stronę

Jardins  D’écrivains


Pléiade – Exil

Informacje o marce…

Exil, to woda perfumowana dla Pań i Panów.

Dzięki tym perfumom, Jardins D’Écrivains ucieleśnia ducha „La Pléiade” – tryptyka złożonego z XX-wiecznych wierszy, których węchowa adaptacja wyraża intensywność skóry, cedru i paczuli. Język doskonałości inspiruje cenne przesłanie – „Będę mieszkał w moim imieniu” – Saint-John Perse 1887/1975, francuski poeta, autor m.in. poematu „Exil” (fr. Wygnanie).

Exil, to charakterystyczne perfumy składające się z eukaliptusa, tymianku, goździków, bursztynu, heliotropu, piżma i cedru.

 

UWAGA:

Jeśli lubisz layering (łączyć zapachy), proponujemy: Exil & L’eau de Kakuzo

 

 

Rodzina zapachowa: przyprawowa, drzewna, aromatyczna

Nuty głowy: eukaliptus, tymianek
Nuty serca: goździk (przyprawa), bursztyn
Nuty bazy: heliotrop, piżmo, drewno cedrowe

Kreator: Anaïs Biguine (2018r.)

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

Przejmująca poezja św. John’a Perse’a przywołuje na myśl: „Będę żył w imię moje”. Ten uniwersalny temat wskazuje drogę kreacji głębokiej natury, interpretowanej przez majestatyczny cedr. Elegancja ponadczasowej tożsamości niesiona przez szlachetne przekonania.

Anaïs Biguine

Twórca

Jardins D’Écrivains przywołuje ducha zbioru „La Pléiade”, wybitnych francuskich poetów z początku XX wieku, prezentując węchowe adaptacje ich słynnych wierszy.

Exil to drzewno-korzenne perfumy inspirowane twórczością francuskiego poety Saint-Johna Perse’a (1887/1975).

Exil to zapachowy cytat z Perse: „Będę mieszkał w moim imieniu” (fr.: „J’habiterai mon nom”). Chodzi tu o powrót do korzeni i zapraszanie wspomnień.

Te charakterystyczne perfumy skomponowane zostały ze świeżych, spokojnych przypraw i ziół, z dodatkiem gorzkiej, ale lekkiej melancholii heliotropu i ułożone na bazie kojącego ambrowego cedru.

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta