Zaznacz stronę

Jardins  D’écrivains


Pléiade – Loy

Informacje o marce…

Loy, to woda perfumowana dla Pań i Panów.

Jardins D’Écrivains przywołuje ducha zbioru „La Pléiade”, wybitnych francuskich poetów z początku XX wieku, prezentując węchowe adaptacje ich słynnych wierszy, których węchowa adaptacja wyraża intensywność skóry, cedru i paczuli.

Mina LOY 1882/1966 to angielska poetka. Perfumy o tej samej nazwie, to istny olfaktoryczny manifest, przywołujący pasję łączącą Minę Loy i Arthura Cravan’a. Balsamiczna róża „Henri Metisse” w uścisku z jaśminem oraz żywicą Gurjum, szafranem, wetiwerem i drewnem sandałowym, mówi: „NA ZAWSZE I NIGDY”.

 

UWAGA:

Jeśli lubisz layering (łączyć zapachy), proponujemy: Loy & L’eau de Marceline

 

 

Rodzina zapachowa: kwiatowa, drzewna, skórzana

Nuty głowy: wetiwer, jaśmin
Nuty serca: róża, szafran
Nuty bazy: geranium, drewno sandałowe

Kreator: Anaïs Biguine (2019r.)

 

 

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

Mina Loy to wysublimowana poetka o wielu talentach. Jej szalenie romantyczne, artystyczne i awangardowe życie dostarcza nam cennego rozbudzenia. Balsamiczna i szafranowa róża ujawnia manifest inspirowany ruchem DADA.

Anaïs Biguine

Twórca

Jardins D’Écrivains przywołuje ducha zbioru „La Pléiade”, wybitnych francuskich poetów z początku XX wieku, prezentując węchowe adaptacje ich słynnych wierszy.Loy to kwiatowo-drzewno-korzenne perfumy inspirowane życiem angielskiej poetki, autorki sztuk teatralnych i powieściopisarki Miny Loy (1882/1966). Była ona  artystką o wielu talentach, prowadzącą absolutnie powieściowy styl życia pomiędzy Londynem, Florencją, Nowym Jorkiem i Meksykiem. Przyjaźniła się z największymi intelektualistami i rewolucjonistami swoich czasów, powiązanych z ruchem Dada, głoszącym wolność i dowolność wyrazu, zerwanie z tradycją i swobodę twórczą. Jako wyzwolona feministka, Mina Loy uważała, że kobieta nie potrzebuje mężczyzny, by być spełniona. Równocześnie wyznawała wolność seksualną. Napisała pierwszy manifest feministyczny i zbiór poezji zatytułowany „LA ROSE METISSE”. Projektowała ubrania dla Vogue USA i okulary dla swojej przyjaciółki Peggy Guggenheim. Miała trójkę dzieci i była szaleńczo zakochana w Arthurze Cravan’ie, pięknym poecie, bokserze i skandaliście. Historia ich romansu, to historia wolności „na całego” i miłości, aż do śmierci.Odbiło się to na Anaïs Biguine i doprowadziło do olfaktorycznej interpretacji z różanym szafranem na czele, czyli perfumami o nazwie LOY, które podobnie jak Mina, są bardzo awangardowe.

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta