Zaznacz stronę

Laboratorio  Olfattivo


Esvedra

Informacje o marce…

Esvedra, to aromatyczna woda perfumowana dla Pań i Panów.

Es Vedra jest jedną z grupy wysp na Morzu Śródziemnym, z magnetycznym urokiem i pełną kontrastów. Legenda mówi, że wyspa jest pozostałością mitycznej Atlantydy lub wyspą Syren (u Homera). Bardzo piękna i sugestywna w swym dzikim aspekcie, podzielona jest przez skały kontrastujące ze spontaniczną roślinnością. Magnetyzm i charakter tej wyspy zainspirowały Pierre Guillaume do stworzenia Esvedry, która jest też nową wizją vetiveru.

Esvedra, to perfumy, w których sprzeczne aspekty współżyją i zaskakująco łączą się. W kompozycji tej przeciwności przyciągają się i kochają, jak żyzna zieleń obrastająca część wyspy, pobitą przez wiatr i paloną przez słońce.

Esvedra łączy w sobie przeciwieństwa, które odnajdują równowagę. Pierre Guillaume stworzył vetiver, który mimo swej suchej i przenikliwej nucie, harmonijnie łączy się z pudrowym piżmem, miękkim i niewyczuwalnym. Nieregularność vetiveru w kompozycji, czyni ją „fraktalem” – sam Pierre Guillaume definiuje ją – iż jest wyrażona nutami magnetycznej zieleni (budzącej zmysłowość) połączonymi z migotliwym firmamentem pestek cytryny i liści kolendry. Perfumy te w górnej nucie, nucie serca i bazie rozwijają się w ten sam sposób – to nowy olfactoryczny system, w którym wszystkie składniki łączą się i tworzą nieustanne centrum kompozycji.

 

Rodzina zapachowa: aromatyczno-świeża

Nuta głowy: Névénolide, piżmo, wetiwer, Petitgrain (liście pomarańczy), pestki cytryny, liście kolendry
Nuta serca: Névénolide, piżmo, wetiwer, Petitgrain (liście pomarańczy), pestki cytryny, liście kolendry
Nuta bazy: Névénolide, piżmo, wetiwer, Petitgrain (liście pomarańczy), pestki cytryny, liście kolendry

Kreator: Pierre Guillaume (2011r.)

Opinie, które pomogą w wyborze…

Znajdą tu Państwo wiele opinii, wśród których będą wypowiedzi Twórcy, nasza oraz klientów, którzy kupili ten zapach.

Esvedra, to perfumy, w których sprzeczne aspekty współżyją i zaskakująco łączą się. W kompozycji tej przeciwności przyciągają się i kochają, jak żyzna zieleń obrastająca część wyspy, pobitą przez wiatr i paloną przez słońce. Kompozycja jest wyrażona nutami magnetycznej zieleni (budzącej zmysłowość) połączonymi z migotliwym firmamentem pestek cytryny i liści kolendry. Perfumy te w górnej nucie, nucie serca i bazie rozwijają się w ten sam sposób – to nowy olfaktoryczny system, w którym wszystkie składniki łączą się i tworzą nieustanne centrum kompozycji.

Pierre Guillaume

Twórca

Esvedra jest mocna, świeża, „zielona” i iskrząca. Pewna zawarta w niej goryczka sprawia, że nie jest to taki klasyczny, świeży zapach. Jest aromatyczna i charakterystyczna. Gorzka cytryna, wetiwer oraz kolendra wiodą prym w całej kompozycji. W cieplejsze dni dostarczy nam eleganckiego odświeżenia, choć i zimą dobrze sobie radzi z koszulkami i swetrami.

Naszym zdaniem

PERFUMERIA Greta