Zaznacz stronę
 

 

Louison Libertin to belgijski perfumiarz. W swoim laboratorium w Paryżu, tworzy oryginalne niszowe i luksusowe zapachy.

Louison Libertin (naprawdę nazywa się Louison Grajcar) urodził się i wychował w Antwerpii, w Belgii, jednak wywodzi się z polskiej rodziny żydowskich uchodźców.

Po zakończeniu „Beaux-Arts”, Louison opuścił Belgię i osiedlił się w Paryżu, gdzie zajął się tworzeniem swojej kolekcji zapachów. Jego pierwsze perfumy powstały w jego kuchni.

Od zawsze ciągnęło go w kierunku naturalnych perfum, dlatego jednocześnie rozpoczął naukę w szkole perfumiarstwa „Cinquieme Sens” w Paryżu oraz „Europejskiej Szkole Zielarstwa” w Brukseli.

Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w „Charabot” gdzie nauczył się mistrzowsko tworzyć kompozycje zapachowe.

Pod wpływem odbytych podróży, miejsc w których kiedyś przebywał i gdzie obecnie mieszka, jego perfumy to innowacyjne wariancje urzeczywistniające jego emocje. Oprócz świec, perfum i mydeł, w ofercie marki można również znaleźć wyjątkowo pachnące herbaty…

Jego marka nazywa się „Technique Indiscrete” i jest dostępna tylko w wybranych niszowych perfumeriach oraz butikach perfumeryjnych na świecie.

Wziął udział w kilku niszowych wystawach olfaktorycznych, prezentując swoje perfumy, świece i mydła, które można znaleźć we Francji, Niemczech, Anglii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Litwie, Rosji, Australii, Bliskim Wschodzie, Japonii, Stanach Zjednoczonych, a teraz (za sprawą Perfumerii Greta) również w Polsce.

EAU DE BRUXELLES

Eau de Bruxelles

SAFRAN NOBILE

Safran Nobile

CENTENAIRE

(LIMITED) Extrait d'Emotion - CENTENAIRE

FLEUR DE PAPIER

(LIMITED) Extrait d'Emotion - FLEUR DE PAPIER

FOREVER AMBER

(LIMITED) Extrait d'Emotion - FOREVER AMBER