Zaznacz stronę

 

The Merchant of Venice, ma swoje konceptualne korzenie w Wenecji i reprezentuje jej sztukę perfumeryjną. Zwraca uwagę na wieczną rolę miasta jako istotnej siły w tradycji perfumeryjnej na całym świecie i ma na celu podkreślenie jej, bowiem sprawiła ona, że ​​Włochy, a szczególnie Wenecja, były centrum historii perfum. The Merchant Of Venice to luksusowa marka, oferująca szeroki asortyment ekskluzywnych perfum, a także produktów do pielęgnacji ciała.

Marka inspirowana jest „Mude”, morskimi szlakami handlowymi, które obejmowały bardzo duży obszar od Azji po Afrykę, od Europy aż po Morze Północne. „Mude” zaczęło się od Wenecji i dotarło do wielu różnych portów, które z kolei były celem innych komercyjnych szlaków. Porty te były centrami wymiany surowców i gotowych produktów.

System ten umożliwił Republice Weneckiej zdobycie wiedzy i surowców, których w przeciwnym razie nie byłaby w stanie osiągnąć bezpośrednio na własnym kontynencie. Dzięki mistrzom, takim jak muschieri (perfumiarze), venditori de polvere di Cipro (cypryjskie marki proszku) i saoneri (twórcy mydła), wynaleziono nowe techniki produkcji, które sprawiły, że weneckie perfumy i kosmetyki stały się poszukiwanymi produktami we wszystkich krajach królewskich.

Rodzina Vidal, zajmująca się sztuką perfumeryjną od ponad wieku, dostrzegła potrzebę stworzenia luksusowej marki, która wyrażałaby wyjątkowość Wenecji. Tak powstał The Merchant of Venice (Kupiec Wenecki).

The Merchant of Venice zawiera ważne i bogate dziedzictwo tradycji weneckiej perfumerii. Ponownie interpretuje formuły dawnych kompozycji w nowoczesny i całkowicie innowacyjny sposób, umożliwiając użytkownikowi wejście w wielozmysłowy świat, stworzony z rzadkich kwiatów i przypraw.

Noszenie The Merchant of Venice oznacza doświadczanie wiecznej klasy we własnym stylu: indywidualny charakter i eleganckie wyrafinowanie, pasję do elegancji i jednocześnie pasję do eksperymentowania.

Główną i najstarszą linią marki, jest Museum Collection, którą stanowi czterdzieści wód toaletowych, zamkniętych w czerwonych flakonach, zawierających nie do końca monotematyczne aromaty, reprezentujące głównie europejskie i azjatyckie surowce zapachowe. Kompozycje te, są dokładnie wyskalowane, aby zagwarantować wysoki stopień trwałości. Linia ta podąża za ewolucją technik ekstrakcji substancji zapachowych. Od najlżejszych nut z kwiatami i cytrusami do najgłębszych z oud i skórą, w celu zaspokojenia gustów najbardziej wyrafinowanych klientów. Jest to nowoczesna interpretacja perfum.

Kolekcja ta powstała dla osób wielbiących określone składniki, wokół których zbudowane są poszczególne kompozycje.

Ciekawostką jest fakt, iż zapachy te można ze sobą łączyć! Tworzyć osobiste etiudy…

Pachnący kawałek Wenecji znajdziesz teraz w Polsce, wystarczy, że odwiedzisz naszą Perfumerię.

MUSEUM COLLECTION: BLACK OUD

MUSEUM COLLECTION: BLACK OUD

MUSEUM COLLECTION: BLACK PEPPER

MUSEUM COLLECTION: BLACK PEPPER

MUSEUM COLLECTION: BLACK PEPPER

MUSEUM COLLECTION: DAISY BLOOM

MUSEUM COLLECTION: ORIENTAL DELICE

MUSEUM COLLECTION: ORIENTAL DELICE

MUSEUM COLLECTION: PURE LEATHER

MUSEUM COLLECTION: PURE LEATHER

MUSEUM COLLECTION: SPICY

MUSEUM COLLECTION: SPICY

MUSEUM COLLECTION: SPICY

MUSEUM COLLECTION: TIMELESS LAVENDER

MUSEUM COLLECTION: VANILLA ORCHID

MUSEUM COLLECTION: VANILLA ORCHID

MUSEUM COLLECTION: VANILLA ORCHID

MUSEUM COLLECTION: VIOLET PETALS

MUSEUM COLLECTION: VANILLA ORCHID

MUSEUM COLLECTION: WHITE MUSK

MUSEUM COLLECTION: VANILLA ORCHID

MUSEUM COLLECTION: WILD MUSK