Zaznacz stronę

 

JoAnne Bassett jest Perfumiarzem tworzącym zapachy Naturalne, ale równocześnie nowoczesne. Ma alchemiczny wręcz talent do tworzenia prawdziwego kunsztu w butelce. Tworzy zapachy od 1993. Zaczęła od firm związanych z aromaterapią (Aromaterapia Bassett, AromaWorld), a pierwszymi sprzedawanymi perfumami były Le Voyage i Reveiller w 2001 roku.

Jej oryginalne zapachy są tworzone z doskonałych składników, najlepszych olejków eterycznych i absolutów. Są to luksusowe, naturalne substancje zapachowe, wykwintne i rzadkie esencje, które pobudzają w stworzonych przez JoAnne Bassett energicznych zapachach. Marka ta wspiera lokalnych rolników i gorzelników. Flakony, jak i pudełka na perfumy mogą być uzupełniane i ponownie wykorzystane. Do tworzenia zapachów używane są dzikie i organiczne esencje, organiczny olej jojoba i organiczny alkohol z winogron (w edt i edp). Kompozycje nie zawierają ftalany, syntetycznych aromatów, izolatów, sztucznych barwników czy parabenów.

Ta amerykańska (Kalifornia) marka, nie testuje swoich wyrobów na zwierzętach. Celem JoAnne Bassett jest podnoszenie ludzkiej świadomości poprzez tworzenie swych Naturalnych zapachów.